ПрАТ "Яворівський хлібозавод"

Код за ЄДРПОУ: 00376544
Телефон: (03259) 2-16-83
e-mail: Yaworivhlib@gmail.com
Юридична адреса: 81000, Львівська обл, Яворівський р-н, м. Яворів, вул.Святоюрська, буд.30
 

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Відкрите акціонерне товариство "Яворівський хлібозавод" створене в процесі приватизації та реструктиризації Львівського обласного державного підприємства хлібопекарської промисловості "Львівхліб" згідно з наказами Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області від "24" червня 1996 року № 1531 і від "10" липня 1996 року № 1793 відповідно до Законів України "Про господарські товариства" від 19 вересня 1991р., "Про цінні папери і фондову біржу" від 18 червня 1992р., "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" від 10 липня 1996р., Указу Президента України "Про завдання та особливості приватизації державного майна в 1996 році" від 19 березня 1996р. № 194/96, Постанови Кабінету Міністрів України "Про прискорення приватизації хлібоприймальних і хлібозаготівельних підприємств" від 05.11.1997р. № 1218. Товариство засноване на базі структурного підрозділу ЛОДП "Львівхліб" - Яворівського хлібозаводу. На виконання Закону України "Про акціонерні товариства" у 2011 році змінено тип та найменування товариства на Приватне акціонерне товариство "Яворівський хлібозавод".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; ПрАТ "Яворівський хлібозавод" включає в себе лише основне виробництво по випіканню хліба. Дочірніх підприємств, філій та представництв товариство не створювало. Змін в організаційній структурі не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; За звiтний перiод середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу склала 20 осіб; позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом, - немає; працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу(дня,тижня), - немає. Фонд оплати працi за 2013 рiк склав 276,9 тис.грн, що менше на 97,7 тис. грн за попереднiй рiк у зв"язку iз скороченням числа працівників та зменшенням посадових окладів. Рiвень квалiфiкацiї працiвникiв вiдповiдає операцiйним потребам емiтента. Спеціальної кадрової програми емітента, спрямованої на підвищення рівня кваліфікації працівників підприємства, немає.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емітент не належить до будь-яких об"єднань підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емітент не проводить спільну діяльність з іншими організаціями, підприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Протягом звітного періоду пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облік господарських операцій ведеться в журнально-ордерній формі рахівництва у відповідності до "Положення про організацію бухгалтерського обліку та звітності в Україні".Запис в регістрах бухгалтерського обліку проводиться на підставі первинних документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій.Бухгалтерська звiтнiсть пiдприємства вiдображає наростаючим пiдсумком майнове та фiнансове становище, результати господарської дiяльностi грунтуються на даних синтетичного та аналiтичного облiку. Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до затверджених Мiнiстерством фiнансiв України i зареєстрованих в мiнiстерствi юстицiї Положень ( стандартiв), що регулюють порядок ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi. Основнi засоби вiдображенi в облiку за фактичними витратами на їх придбання, доставку та встановлення, спорудження i виготовлення, з урахуванням сум декiлькох обов"язкових дооцiнок. Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться прямолінійним методом. Товарно-матерiальнi цiнностi облiковуються по сальдовому методу. Облiк товарно-матерiальних цiнностей здiйснюється пiдприємством за цiною придбання, згiдно з прихiдними документами за вирахуванням сум податку на додану вартiсть, що вiднесенi на розрахунки з бюджетом. Оцінка вартості запасів відбувається за методом ФІФО. Вартість фінансових інвестицій оцінюється за справедливою вартістю. Знос на пiдприємствi нараховується в розмiрi 50 % при поступленні і 50% при списанні з балансу. Облiк витрат, що вiдноситься на собiвартiсть продукцiї визначається згiдно з "Типовим положенням про планування, облiк i калькулювання собiвартостi продукцiї (товарiв, робiт, послуг) в промисловостi". Облiк грошових коштiв та розрахункiв ведеться Товариством у вiдповiдностi з нормативними документами та вимогами до бухгалтерського облiку пiдприємства та органiзацiй: моментом реалiзацiї продукцiї ( послуг) рахується вiдвантажена замовником продукцiя (виконанi роботи). Дебiторська заборгованiсть вiдображена за чистою реалiзацiйною вартiстю. Iнша дебiторська заборгованiсть складається iз заборгованостi, що не пов"язана з наданням послуг та продажем продукцiї. Принципи облікової політики залишались незмінними протягом звітного періоду.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основною продукцією товариства є хліб та хлібобулочні вироби. Товариство випускає хліб пшеничний вищого гатунку, першого гатунку, та хліб пшенично-житній. Основними джерелами збуту продукції є продуктові магазини м.Яворова та району, а також дрібні приватні підприємці. Розрахунок здійснюється за безготівковою системою. Розвиток хлібопекарної промисловості як галузі пов'язаний з багатьма проблемами та перешкодами. Основними конкурентами є міні-підприємства хлібопекарної промисловості та хлібозаводи м.Львова, які постачають свою продукцію у Яворівський район.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останні п"ять років відбулось відчуження основних засобів в розмірі 26,9 тис.грн., а саме: списання обладнання на суму 13,5 тис.грн. і продаж кіосків на суму 13,4 тис.грн. Були придбані основні засоби загальною сумою 48 тис.грн., а саме: обладнання на суму 44,8 тис.грн. і автомобіль вартістю 3,2 тис.грн. У звітному періоді придбання або відчуження активів не було.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; У звітному періоді правочини з власниками істотної участі, членами Наглядової ради, з Директором, з Ревізором, афілійованими особами, не укладалися.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основні засоби Товариства - це будівлі і споруди, обладнання, автотранспорт. Орендованих основних засобів немає. У звітному періоді ніякі значні правочини щодо основних засобів емітентом не укладалися. Активи утримуються своїми силами, планів щодо капітального будівництва немає. Будівлі та споруди майнового комплексу знаходяться за юридичною адресою. На кінець звітного періоду первісна вартість основних засобів становить 936,4 тис. грн., сума накопиченої амортизації становить 695,1 тис.грн. Ступінь зносу - 74,2%. Виробничі потужності використовуються на 80%. Екологічних питань, які можуть позначатися на використанні активів, не виявлено.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Основні проблеми, які впливають на діяльність товариства, тісно пов'язані із загальними проблемами даної галузі в цілому. Крім цього, недостатня кількість обігових коштів, непомірні податки, що стягуються з підприємства, не дають працювати підприємству у повну міру.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Протягом звітного періоду сплачено штраф у розмірі 1,1 тис.грн за несвоєчасну сплату внесків у Пенсійний фонд.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; ПрАТ "Яворівський хлібзавод" є самостійним госпрозрахунковим підприємством і державного фінансування не отримує. Фінансова стійкість оцінюється за співвідношенням власного і позиченого капіталу у активах підприємства, за темпами нагромадження власного капіталу, співвідношенням довготермінових і короткотермінових зобов'язань підприємства, достатнім забезпеченням матеріальних оборотних активів власними джерелами. Платоспроможність підприємства визначається за даними балансу на основі характеристик ліквідності оборотних коштів.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кінець звітного періоду укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) не було.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); На наступний рік емітент планує наступні напрямки своєї діяльності: погашення заборгованості з усіх податкових платежів та обов'язкових зборів, подальше удосконалення структури товариства.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; За звітний період кошти на дослідження та розробку не витрачалися.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; У звітному періоді судових справ, стороною в яких виступає емітент, не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Іншої інформації, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, немає.